השלבים הפסיכולוגיים של טיפול זוגי קצר מועדזה אחד הרגעים הקשים. ביותר בחייהם של אנשים רוב הזמן, אם לא שניהם, טיפול זוגי קצר מועד לפחות אחד מהשניים, תופסים את הפרידה כטראומה אמיתית. התהליך שדרכו אנו הולכים כאשר אנו מסיימים מערכת יחסים שבה השקענו רגשית (ולא רק!) מורגשת כתהליך של אבל. לכן, אנו מפסיכותרפיסטים, אנו מתייחסים למצב זה בדיוק כתהליך של אבל.
על חמשת שלבי היגון, הפסיכולוג כתב בספרה “על מוות וגסיסה. מפת השינוי הגדול “(ראו כאן). הבה ניקח כל צעד בחלק כדי לראות מה החוויות שיש לנו כאשר אנו חווים אותן.

שלב ההכחשה

בשלב זה אנו מתקשים לקבל טיפול זוגי קצר מועד כי מערכת היחסים הסתיימה. מנסים להגן על עצמנו מפני הכאב שאנו חשים, אנו מכחישים את המציאות שלנו. אולם, בשלב מסוים, אנו מבינים טיפול זוגי בצפון שאיננו טיפול זוגי יכולים להכחיש לנצח את הברור מאליו. . ואז נעבור לשלב הבא

שלב הכעס

לאחר שניסה כל כך קשה לטעון שחוסר המזל הזה לא קרה לנו, טיפול זוגי קצר מועד אנו מבינים שזה קרה לנו. בשלב זה אנו מתעצבנים ומחפשים תשובות לשאלה “למה אני?!” כעס הוא עדיין דרך שבה אנו. מבקשים להרחיק את הכאב ! תחת כעס זה כאב

שלב משא ומתן

בשלב זה אנו מחפשים לראות אם יש משהו שאנחנו יכולים לעשות כדי להחזיר את האדם שבחר לעזוב, להפוך את היחסים או, לפחות, להישאר חברים. זהו שלב מכוסה בחרטות על מה שהיה, לטעויות שנעשו ולדברים הטובים שלא נעשו כשהם היו צריכים.

שלב של עצבות (דיכאון)

עצבות היא דבר טבעי כשאנו נפרדים מאדם אהוב כאשר אנו סובלים מהפסד. אבל אם זה לוקח יותר מדי זמן, ייתכן כי מה שאנו חווים לא יכול להיות עצבות טבעית, אבל יכול דיכאון. בשלב זה, רוב האנשים הפונים לפסיכותרפיה נחסמים. והשלב הזה הוא חשוב וטבעי ומקדים את השלב הבא: קבלה.

מצב של הקלה לאחר הצלחת הטויפול

השלב האחרון מסתיים. בתהליך הפרידה הזה לא השלב של הקבלה אינו כואב, אבל אנחנו כבר רואים דברים צלולים יותר ומנותקים רגשית. אני מדגיש כי אנחנו לא מדברים על ההתפטרות כאן, אבל על קבלה! התפטרות היא שאננות כואבת אנחנו מתפטרים שאין דרך אחרת, אבל אנחנו עדיין מרגישים כאב כשאנחנו חושבים שדברים הם לא מה שאנחנו רוצים שהם יהיו. טיפול זוגי קצר מועד אנחנו עדיין רבים

אולם, במקרה של קבלה, אנו מתגברים על מצב זה ומשאירים את הכאב והחרטה מאחור, ומנחים אותנו בזמן למערכת יחסים חדשה. כל צעד של צעדים אלה חשוב ועלינו להתנסות במלואה. ! אנחנו לא יכולים לדלג על צעד אנחנו יכולים לברוח מהכאב של פרידה. רק על ידי כך שאנחנו חווים את השלבים האלה כמובן, אין צורך להישאר זמן רב מדי בכל שלב, ואם נראה שאנחנו תקועים, מומלץ לפנות לתמיכה פסיכולוגית.

פסיכותרפיה במקרה של גירושין או פרידה יכולה לעזור לנו למצוא את התשובות שאנו מחפשים ולנוע בקלות דרך הכאב המלווה את השלבים הללו. אם יש לנו אנשים בחיינו היקרים לנו, האובדן שלהם הוא כמעט בלתי נמנע – אנשים באים והולכים, הם נולדים ומתים. אבל אם אנחנו יודעים את השלבים שאנחנו עוברים אחרי אובדן כזה, זה יכול להיות קל יותר להתמודד עם המצב.

אם אתה בשלב זה בתהליך גירושין, אני מאחל לך חלקה לעבור בצעדים אלה!

Close Menu