התפתחות מצבי חרדה עקב סטרס והטיפול המידיכשאנו משתוקקים, אחת הדרכים הנפוצות מצבי חרדה ביותר להפחית את החרדה היא נשימה. חרדה מרמזת על רצון מוגבר לשלוט בדברים מסוימים שלא ניתן לשלוט בהם. האדם, מרגיש כמו לאבד שליטה, הן מבחינה נפשית והן פיזית, להיות מוכן להילחם או לברוח. , השרירים מתוחים. והנשימה רדודה באופן פרדוקסלי, המתח סטרס שלנו לא עוזר לנו לפתור את המצב, אלא גורם לנו לחרדות יותר.

במקרים כאלה, זה שימושי יותר התפתחות מצבי חרדה להירגע מאשר לאמץ את עצמנו. אחרי הכל, אנחנו לא רודפים אחר חיות פרא, והחיים אינם בסכנה אמיתית! תרגילי נשימה הם שיטה בקצות האצבעות של כל אחד להירגע במצבים שאנחנו מפרשים כקריטיים.
הנה תרגיל קצר של הרפיה דרך נשימה!

טיפול מיידי לסימפטומים של חרדות

שבו בנינוחות על הכיסא או שכבו על סטרס ספה או מיטה, ואז השראה ונשוף עמוק 3 פעמים. אם נוח לך, תוכל לעצום את עיניך בשלב זה. עכשיו יש תרגיל נשימה של ארבע שעות מומלץ ע”י טיפול פסיכולוגי בחיפה מומחים בתחום.

תנשמי לאט למשך 4 שניות
החזיקי את נשימתך, במשך 4 שניות
ואז נשוף, אם תוכל. עדיין בעוד ארבע שניות
תישאר עם הריאות ריקות. למשך 4 שניות נוספות לאחר מכן לחדש את התרגיל.

לאחר כ-3-5 דקות, תיווצר הרפיה. אתה יכול לחזור על התרגיל הזה בכל פעם שאתה מרגיש צורך להירגע.

זהו תרגיל פשוט, כיעיל. נסה את זה בביטחון סטרס בכל פעם שאתה רוצה להירגע! עם זאת, אני ממליץ לך להתחיל לתרגל את זה extercitiu במונחים של שלום של נשמה או לחץ נמוך ולאחר מכן להשתמש בו במקרים של חרדה מוגברת. קל יותר ללמוד תרגיל אם נלמד אותו בסביבה מאובטחת, כגון ארון הפסיכותרפיה או בית משלו. לאחר שכבר היה קצת ניסיון עם התרגיל הזה, יהיה לנו קל יותר ליישם אותו במצבים של חרדה מוגברת.

חרדה יומית לעומת הפרעה חרדה

אם הייתי עושה סטטיסטיקה, אני חושב מעל 90% של לקוחות שבאו למרפאה לטיפול פסיכולוגי הם דנים מסוימים סימפטומים הקשורים לחרדה. חרדה נמצאת בחייהם של אנשים רבים ולמרבה הצער, רק חלק מהם מערער על פסיכותרפיה והם מצליחים להשתחרר ממנו.

חרדה היא לא בהכרח משהו רע, אבל אם זה עולה על סף מסוים, זה יכול להיות מסוכן.

הבה נראה השוואה קצרה בין חרדה יומיומית, נחשבת לנורמלית ולהפרעה חרדה.

Close Menu