שלבי היפרדות בעזרת טיפול זוגי ממוקדשלבים הפסיכולוגיים של הגירושין וראינו שבתהליך ההפרדה ישנם שלבים טיפול זוגי ממוקד שונים שאנו עוברים. שלבים אלה כואבים, אך בלתי נמנעים כשאנחנו בתהליך של הפרדה בין מישהו שאליו אנחנו קשורים רגשית.

היום נדון בשלבים אחרים אנו עוברים כאשר אנו מחליטים להתפצל ולדבר על סוגי הגירושין. כל אחד משלבים אלה מייצג סוג מסוים של גירושין.

1. גירושין רגשיים

כאשר מערכת יחסים מתחילה להפסיק לעבוד, היא מופיעה באיטיות מרחק רגשי. כאשר המרחק הרגשי חורג מסף מסוים, אנו יכולים לדבר על גירושין רגשיים. למרות שהם חיים ביחד, הם. מרגישים שהם רק שותפים לחדר . זה בדידות הבמה בשתיים

2. גירושין משפטיים

השלב הזה של גירושין מורכב. מפרידה רשמית וחוקית זה שלב טיפול זוגי ממוקד שיכול לקחת פחות או יותר. בהתאם למה שהשניים רוצים , אם מישהו רוצה גט, השני לא. אז זה הולך לבית משפט אם שני בני הזוג מסכימים להתגרש, אז דברים הרבה יותר פשוטים ומהירים וניתן להיפתר לנוטריון.

3. גירושין כלכליים

בחלק זה של הפרידה הסחורות המשותפות מחולקות, השיתוף מתבצע. והשלב הזה יכול לקחת פחות או יותר, תלוי בקונצנזוס שקיים או לא בין טיפול זוגי ממוקד השניים.

4. גירושין שיתוף ההורות

אם לזוג הגרוש יש ילדים, ההחלטה של זכויות המשמורת על הילדים היא בשלב זה. והבמה הזו יכולה להיות מושפעת. מהרצון של השניים במעצר ללא קשר להחלטה שננקטה במשמורת, למרות שהשניים טיפול זוגי ממוקד כבר אינם בעל ואישה, ולא משנה למי יש משמורת, השניים יישארו תמיד אב ואמא לילדים! תפקיד זה לא יכול להיות גרוש! הגירושין משחררים אותנו מתפקיד. הבעל, אבל לא על-ידי ההורה

5. גירושין קהילתיים

זהו השלב בו העולם החיצון מסתגל לגירושין, אך גם השניים מחפשים להסתגל לעולם החיצון המשתנה. ייתכן שאנשים מסויימים שהיו עד כה היו חברים הדדיים כדי לבחור להישאר חברים רק עם אחד משני בעליהן לשעבר או אפילו כדי לוותר על החברות שלהם. יש אנשים שאולי יש להם התנגדות, כמה קבוצות חברתיות לשנות, וכו ‘.

6. גירושין פסיכולוגיים

לפני הכל מומלץ לנסות טיפול זוגי בחיפה שאולי הכל יכול להסתדר ולמנוע את כל הבעיות. בשלב זה שתי הנשים לשעבר מבקשות להסתגל לחיי הרווקים החדשים ומבקשים להשיג ולפתח את האוטונומיה הדרושה לשלב זה. ההמלצה שלי כפסיכותרפיסטית היא שזה רק אחרי סוף השלב הזה כדי לעבור למערכת יחסים הבאה. אני מזכיר את זה כי זה קורה לעתים קרובות מספיק כדי לבחור להיכנס למערכת יחסים חדשה מוקדם מדי לאחר סוף היחסים הקודמים, ולפעמים גם לפני המסקנה. מניסיוני המקצועי אני יכול לומר כי זה נוטה להיות רע למדי טוב למערכת היחסים החדשה.

הצגנו בשלבים שיטתיים ונפרדים אלה להבנה טובה יותר, אך בחיים האמיתיים השלבים יכולים לחפוף, והבעיות הניתקלות באחד מהשלבים הללו יכולות להשפיע על השלבים האחרים, וזה יכול להשפיע על התהליך של . החלמה לאחר הגירושין

גירושין הוא אחד הרגעים המתוחים ביותר של חיינו, חשוב לדאוג לעצמנו בתהליך. לעשות איתנו מישהו שנוכל לדבר איתו על הדברים שאנחנו עוברים ומה שמטריד אותנו יכול לעשות הבדל גדול. אם אין לך חבר שאתה מרגיש נוח לדון בו על הנשמה שלך, תמיד תוכל לקרוא לפסיכותרפיסטית.

זה גם חשוב מאוד שאנחנו עושים ספורט, להירגע ולנוח. כל הפעילויות האלה לעזור לנו במובן של החלמה מהירה יותר לאחר הגירושין.

Close Menu